The Sims – fenomen gry

Wszyscy,którzy są entuzjastamiróżnorodnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnościądobrze zdają sobie sprawę z tego, na czym polega gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta znanajuż gra jest znana na całym świecie, choć jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili wcale nie miał takiego założenia. Pierwotniebowiem gra miała być programemsprzyjającym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą kultową oraz cenioną,wydawaną przez firmę Maxis. Jeślimielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego rodzaju gier komputerowych, byłoby to trudne,wskutek tego, iż gra ta wielokrotnie honorowana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tejatrakcyjnej gry zostaławydana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co interesujące, gra taprzenigdy tak faktycznie nie miała jasno oraz dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużozadań, rozpocząwszy od konstruowania mieszkania aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywaniezwykle wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie daje gra. Nie skłamiemy także, jeżeli dodamy, że gra ta takw zasadzie może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceńutworzonym przez siebie postaciom(samodzielnie możemy nadawać im imiona,wybierać kolor skóry lub odcień włosów). Istotnejest w następstwie tego to,by każdy Sim miał czas zarówno na pracę, jak i naodpoczynek czy na spożywanieposzczególnych posiłków.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychdziałaniach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy,niemniej jednak naturalniejesteśmy w stanie wprowadzić do grygruntownieinnowacyjnych Simów, jeszcze raz przez siebiestworzonych.Gra „The Sims”, jak i jej następne częścizdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają toprzede wszystkim gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest adresowana. Nie jest onabo tylko i wyłącznie grą typowo żeńską czytypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcii na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, jaka czyni gręwybitnieinteresującą oraz wciągającą. Wszelkietworzone przez graczy postacie są w związku z tym trójwymiarowymiobiektami – sprawdź również SimCityBuildItCheats.

Motyw niekończącej się grykomputerowej był do tej pory stosowany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),ale żadna seria uprzednio nie zdobyła takogromnej popularności. „The Sims”jest w takim razie pierwszączęścią serii, która odniosła fenomenalnypowodzenie na kompletnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *