SimCity niezwykłość gry

Wszyscy, którzy są zapaleńcami rozmaitego typu gier komputerowych z całą pewnością przyzwoicie zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. Jak się okazuje, ta atrakcyjna już gra jest znana na całym świecie, choć jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie w żadnym wypadku nie miał takiego założenia. Pierwotnie bo gra miała być programem służącym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi. Dzisiaj gra „The Sims” jest grą słynną oraz cenioną, wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeśli mielibyśmy zakwalifikować ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to trudne, w następstwie tego, iż gra ta często dopuszczana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Główna część tej atrakcyjnej gry została wydana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co przyciągające, gra ta nigdy tak właściwie nie miała jasno i dokładnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania wiele zadań, rozpocząwszy od budowy domu aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywa nadzwyczaj wciągające z powodu wielu możliwości, jakie zapewnia gra. Nie skłamiemy także, jeśli dodamy, że gra ta tak w rzeczywistości może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceń stworzonym przez siebie postaciom (osobiście jesteśmy w stanie nadawać im nazwy, wybierać odcień skóry czy kolor włosów). Istotne jest w następstwie tego to, by każdy Sim miał czas również na pracę, jak i na odpoczynek czy na jedzenie pojedynczych posiłków. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszych czynnościach, wtedy postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, jednak oczywiście jesteśmy w stanie wprowadzić do gry totalnie oryginalnych Simów, po raz kolejny przez siebie wykreowanych.

Gra „The Sims”, jak oraz jej kolejne części zdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do których gra jest dedykowana. Nie jest ona bo tylko i wyłącznie grą typowo żeńską lub typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci i z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest przede wszystkim dwu oraz trójwymiarowa grafika, która czyni grę niesłychanie ciekawą i wciągającą. Wszystkie tworzone przez graczy postacie są w następstwie tego trójwymiarowymi obiektami – sprawdź też SimCity BuildIt Hack.

Szablon niekończącej się gry komputerowej był do tej pory wykorzystywany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła tak ogromnej popularności. „The Sims” jest więc pierwszą częścią serii, jaka odniosła nadzwyczajny powodzenie na całym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *